E-clinic - Institut pro studium, prevenci a léčbu poruch příjmu potravy a komorbidních onemocnění, z.ú. je nezisková organizace, která byla založena v roce 1992 a do roku 2014 působila pod názvem Svépomocná asociace psychogenních poruch příjmu potravy (dále jen Asociace). Institut vznikl změnou právní formy existujícího spolku, který měl již více než 20 leté zkušenosti s léčbou a prevencí poruch příjmu potravy a komorbidních psychiatrických poruch a somatických onemocnění.

Od svého založení Asociace ve spolupráci s Centrem pro PPP 1. LF UK a VFN v Praze a Denním stacionářem organizovala a podporovala terapeutické skupiny pro rodiče, přátele a partnery postižených, doléčovací skupiny, kluby pro pacientky a následnou péči, založila časopis vedený pacienty.

Dále se podílí na podpoře dalšího vzdělávání odborníků, terapeutů spolu se Sekcí pro poruchy příjmu potravy České psychiatrické společnosti ČLS JEP. Podporuje zvyšování specializované kvalifikace a vytváří podmínky pro zavádění nových evidence-based metod s kvalitními zahraničními výcviky a supervizí (např. vícerodinná terapie od roku 2003, kognitivní remediace, nonverbální techniky).

Od roku 1997 přispívá k pořádání Konferencí o poruchách příjmu potravy a obezitě s mezinárodní účastí, určených pro odbornou veřejnost, lékaře, psychology, zdravotní sestry, sociální i rehabilitační pracovníky. V rámci mezinárodní spolupráce vytváří preventivní programy, pořádá přednášky ve školách i online informace na internetu, podporuje výzkum zaměřený na informovanost populace o bio-psycho-sociální povaze onemocnění a zlepšení odborné komplexní péče.

Ve spoluprací se Sekcí pro PPP ČPS ČLS JEP, Americkou akademií pro poruchy příjmu potravy (CZEDA) a Evropskou radou pro PPP (ECED) pomáhala Asociace (nyní E-clinic) více než posledních 20 let mapovat a zavést do praxe nové technologické přístupy (použití internetu, chatů, SMS, práce s médii) i monitorovat negativní vlivy sociálních síti. Zkušenosti s mezinárodními výzkumnými projekty jsou dlouhodobě využívány programech zaměřených na online prevenci, včasnou odbornou intervenci, interdisciplinární spolupráci i k destigmatizaci onemocnění se sledováním jejich krátkodobé i dlouhodobé účinnosti.

Zakladatelem a statutárním zástupcem je prof. MUDr. Hana Papežová, Csc., prezidentka E-clinic, z.ú.

Správní rada E-clinic, z.ú.: Mgr. Jana Gricová (programová ředitelka), Mgr. Eliška Ředinová (správní ředitelka), Markéta Bochinová Borlová

Vedoucí programových oblastíi:

Podpora duševního zdraví dětí: MgA., Mgr. Markéta Čermáková, Mgr. Pavel Dosoudil

ADHD v dospělosti: Mgr. Tereza Štěpánková, PhD.

Kontakty

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marie Eliášová, koordinátorka - objednání klientů: 775 715 478

Adresa a sídlo organizace: E-clinic, z.ú., Kouřimská 2350/3, 130 00 Praha 3. IČ: 40612384.
Č. účtu: 35-714140267/0100

Kancelář: Olšanská 55/5, 130 00 Praha 3.

 

Attachments:
Download this file (eclinic_english.pdf)Information in English[ ]732 kB
Download this file (ShrnutiCinnostiEclinic2019.pdf)ShrnutiCinnostiEclinic2019.pdf[ ]260 kB
Back to top